Data wpisu

Pojemniki na śmieci – jakie kolory do czego?

Segregacja śmieci jest niezwykle ważna dla każdego człowieka. W ten sposób dbamy nie tylko o nasze domy, ale również wspólne podwórka w miastach, parki i inne obszary, w których niezwykle ważne są czystość i porządek. Dbając o małe środowisko, małą ojczyznę możemy doprowadzić do tego, że i ta większa ojczyzna będzie czystsza, lepiej zagospodarowana, bez śmieci i nieporządku. Jeśli więc jesteśmy już zdecydowani na to, by segregować śmieci, wrzucajmy je następnie do odpowiednich pojemników na opady. Oznaczone zostały kolorami, których rozróżniania musimy się koniecznie nauczyć!

Kolory pojemników na śmieci

Kolory pojemników na śmieci to niezwykle ważne oznaczenie, które każdemu z nas mówi, jaki rodzaj śmieci powinien znaleźć się w danym pojemniku. Jest to niezwykle ważne dla ludzi, którzy dbając o segregacją śmieci, dbają także o środowisko naturalne, w którym żyją, ale także dla gmin, które walczą o odpowiednią segregacje i chcą efektywnie gospodarować odpadami.

Pojemniki na śmieci – kolory

Segregacja śmieci pozwala uniknąć nagminnego zanieczyszczania środowiska, w którym żyją ludzie. Nieodpowiedzialne wyrzucanie śmieci w byle jakich miejscach sprawia, że mogą one skutecznie zanieczyścić nie tylko glebę, ale również wodę pitną. Może to w konsekwencji doprowadzić do powstania drobnoustrojów, wirusów i wielu niepoczytalnych chorób.
By umożliwić ludziom odpowiednia segregację śmieci, a gminom ich znacznie łatwiejszy i efektywniejszy wywóz, podzielono pojemniki na opady na kolory, które są łatwe do rozróżnienia, a przede wszystkim skutecznie informują o tym, jaki rodzaj śmieci powinien się w nich znaleźć.
Kolory pojemników na odpady w przypadku segregacji śmieci:
Pojemniki niebieskie – służą do składowania papieru. Do koszów w kolorze niebieskim można wrzucać czasopisma, gazety, książki, zeszyty, papierowe torby, opakowania papierowe, kartony.
Pojemniki zielone – do nich należy wrzucać szkło. Znajdziemy w nich szklane pojemniki po kosmetykach, słoiki, butelki. Pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać do zielonych pojemników szkła żaroodpornego czy pojemników szklanych, które nierozerwalnie połączone są z innymi materiałami.
Pojemniki żółte – służą do składowania metalu i innych tworzyw sztucznych. Możemy do nich wrzucać plastikowe opakowania, foliowe torebki, opakowania wielomateriałowe, takie jak kartony po mleku. Co więcej, w takim pojemniku jest miejsce na plastikowe butelki wraz z nakrętkami, kapsle, puszki, folię aluminiową czy metalowe nakrętki.
Pojemniki brązowe – dedykowane są odpadom biodegradowoalnym, biologicznym. W takich koszach znaleźć się powinny resztki jedzenia, ale także odpady zielone, czyli liście, kora, resztki roślin, niemalowane drewno i wiele więcej.
Pojemniki czarne – służą do składowania odpadów mieszanych. Do nich trzeba wrzucać odpady skórzane, ubrania, obuwie, odchody zwierząt, zepsute naczynia, zużyte chusteczki, ręczniki papierowe, waciki, patyczki do uszu czy podpaski.

Pojemniki ekologiczne – kolory

Nie jest to regułą, jednak zdarza się, iż w altankach śmietnikowych możemy spotkać dwa pojemniki na odpady biologiczne. Obydwa mogą mieć kolor brązowy, jednak na drugim znajdzie się nieco inny napis, mianowicie – odpady zielone. W przypadku różnic kolorystycznych, ten drugi pojemnik będzie miał barwę szarą.

Kolory pojemników na odpady 2019

Najnowsze zasady odnoszące się do segregacji odpadów weszły w życie z początkiem roku 2019. Od tamtego czasu obowiązuje znana obecnie kolorystyka pojemników na śmieci. Rok 2019 sprawił, że w altanach śmietnikowych pojawiły się pojemniki w kolorach żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym, i czarnym.

Kolory pojemników na odpady 2020

W kolejnym roku obowiązywania nowych przepisów odnośnie segregacji śmieci, kolory pojemników pozostały takie same. Możemy być pewni, że owe oznaczenia już pozostaną. Z tego względu warto zainwestować w wysokiej jakości pojemniki, które dodatkowo wspomogą naszą segregację śmieci. Eleganckie, warte uwagi pojemniki na śmieci oferuje firma quub.pl. Poszukując ciekawych pojemników na odpady pasujące do miejsc publicznych, ale nie odstraszające, warto zwrócić uwagę na producenta QUUB.

Kolory pojemników do segregacji odpadów – rozporządzenie

Kolory pojemników do segregacji odpadów zostały wdrożone i ustanowione dzięki rozporządzeniu, które w życie weszło z dniem 1 lipca 2017 roku. Ten dokument pozwolił podzielić odpady na cztery główne frakcje, dzięki czemu możemy obecnie cieszyć się zorganizowaną segregacją, która pozwala codzienne dbać o środowisko naturalne, w który wszyscy mieszkamy i żyjemy.

Kolory kubłów do segregacji śmieci

Segregacja śmieci została zarządzona kilka lat temu jako obowiązkowa i obecnie takie przepisy panują w całym kraju, niezależnie od tego, czy mieszkasz na wsi, czy w mieście. Segregowanie śmieci nie jest trudne, wystarczy trochę chęci oraz odpowiedniej wiedzy. Kolory kubłów do segregacji śmieci są stałe dla wszystkich gmin, a ta standaryzacja sprzyja mieszkańcom. Najpopularniejsze kolory to niebieski, żółty, zielony, czarny oraz brązowy. Każdy kubeł to inny rodzaj śmieci, które po wywiezieniu trafiają do odpowiednich dla nich miejsc.

Pojemnik na odpady zielone – brązowy

Kolory pojemników, kolory worków na śmieci to w ostatnim czasie bardzo istotne zagadnienie. Każdy z nas jest zobowiązany segregować śmieci, a jeśli tego nie robi, musi wnosić podwójne opłaty za ich odbiór. Segregowanie to nic trudnego, warto to wiedzieć, zanim zdecydujesz się płacić dwa razy więcej. Wystarczy przestrzegać odpowiedniej kolorystyki, jeśli chodzi o typ odpadów. Przykładem tego jest chociażby pojemnik na odpady zielone – brązowy. To tam wpadają wszystkie organiczne odpadki, których w mieście nie mamy komu rzucić.