Data wpisu

Obudowy na śmietniki – jakie są rodzaje?

Obudowy na śmietniki – dostępne rodzaje

Wyobraź sobie piękną, rozległą posesję. Równo przycięty trawnik otacza nowoczesny dom, do którego prowadzi elegancka ścieżka z kostki. Spoglądasz w prawo, a tam bujny ogród pełen japońskich drzewek, wiśnia piłkowana zachwyca różowymi kwiatami, bosai dumnie wyciąga liście w kierunku nieba. Następnie patrzysz w lewo i zauważasz… stare kosze na śmieci z naderwanymi pokrywami. Ten obraz skutecznie psuje urok całej posesji…

Dlatego powstały eleganckie obudowy na śmietniki, skutecznie maskujące kosze. Do wyboru masz zabudowy drewniane, plastikowe lub metalowe w przebogatej kolorystyce. Z łatwością wkomponujesz je w otoczenie, zgrają się ze stylistyką domu, biura lub innego budynku. Nie wierz w to, że idealne nie istnieje – akurat z obudowami na śmietniki stworzysz perfekcyjnie spójną aranżację. Jakie modele masz do wyboru?

Obudowy na śmietniki – w czym tkwi ich fenomen?

Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pojemnik na śmieci to właśnie nieistotny szczegół, dodatek. W praktyce jednak często pierwszy rzuca się w oczy, a nieodpowiednio dopasowany do otoczenia, po prostu psuje całokształt. Poza tym źle zabezpieczone kosze szybko ulegają zniszczeniu, dlatego warto otoczyć je solidną zabudową.

Musisz wiedzieć, że obudowy na śmietniki to uniwersalne dodatki, które doskonale prezentują się obok domu, biura, galerii handlowej, kina czy salonu samochodowego. Wykorzystasz je dosłownie wszędzie. Wiesz już, że tworzą elegancką i gustowną otoczkę dla koszów, ale równie cenne są ich funkcje. O jakich mowa?

Zabudowy kompleksowo chronią pojemniki przed zalaniem deszczem, mocnymi podmuchami wiatru oraz promieniami słonecznymi. W efekcie tego kosze służą znacznie dłużej, ich żywotność jest wydłużona nawet o lata! Dzięki obudowom odór z pojemników nie roznosi się po okolicy, masz też pewność, że silny wiatr nie wywróci ich z pełną zawartością. Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się brzydkiego zapachu z terenu, postaw na obudowy. Są praktyczne, trwałe i eleganckie – to niezawodne konstrukcje.

Czy wiesz, że producenci oferują obudowy do koszów dwu i czterokołowych? Do wyboru masz też konstrukcje przeznaczone do pojemników naziemnych oraz podziemnych. Musimy wspomnieć, że obudowa doskonale nada się do ochrony pojemników nie tylko z odpadami, ale i narzędziami ogrodowymi, materiałami budowlanymi czy innymi ważnymi przedmiotami. Niektóre modele wyposażono w kontrolę dostępu, dzięki której przechowywane elementy są idealnie zabezpieczone.

Wiesz już, czym są obudowy na śmietniki. W następnej części wpisu przedstawimy ich poszczególne rodzaje, co pozwoli Ci szybko dopasować produkt do własnych potrzeb.

Obudowa śmietnika drewniana

Co powiesz na szlachetną obudowę z drewna, która przykuje uwagę niejednego przechodnia? Wybór takiego materiału będzie świadczył o Twoim dobrym guście i nic dziwnego, ponieważ drewno to kwintesencja elegancji. Doskonale wpasuje się nie tylko w klasyczną aranżację, ale i nowoczesną lub minimalistyczną.

Jak zapewne wiesz, drewno to ekologiczny materiał bezpieczny dla środowiska i ludzi. Inwestując w taką obudowę, Ty również dokładasz swoją cegiełkę do dbałości o planetę. Odpowiednio zaimpregnowane drewno będzie odporne na jakiekolwiek zniszczenia i zmienne warunki pogodowe, a także pleśń oraz szkodniki. Jeśli jednak zależy Ci na efekcie drewna, ale nie musi być to koniecznie oryginalny surowiec, postaw na obudowę z materiału drewnopodobnego.

Obudowa śmietnika metalowa

Szukasz zabudowy na śmietnik wykonanej z ultratrwałego materiału? Polecamy metalową konstrukcję, odporną na najgorsze warunki atmosferyczne. Nie musisz obawiać się, że metal pokryje rdza – odpowiednio zaimpregnowany nie podda się najdrobniejszej korozji. Dlatego na obudowy śmietników metalowe decyduje się coraz więcej osób, zwłaszcza że wybór kolorów zachwyca. Nie musisz inwestować w szarą obudowę, producenci oferują masz wiele innych kolorów.

Obudowa na śmietnik z metalu znakomicie zda egzamin w miejscach publicznych. Jak wiesz, ludzie czasami zachowują się… nieprzewidywalnie. Wywrócone kosze na śmieci, oderwane pokrywy, a nawet całkowicie zniszczone pojemniki to codzienność zwłaszcza w dużych miastach. Metalowa obudowa rozwiąże wspomniane problemy – stanowi skuteczne zabezpieczenie przed wandalami.

Obudowa śmietnika plastikowa

Jeśli szukasz niedrogiej obudowy na śmietnik, wersja plastikowa na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zwłaszcza, że plastik jest całkowicie odporny na wilgoć. Niestraszne mu ulewy, w tym zimowy okres, gdy śnieg i plucha naprzemiennie zaskakują. Dlatego obudowa śmietnika plastikowa zda egzamin o każdej porze roku.

Co ciekawe, obudowy tego rodzaju mają wiele zastosowań, ponieważ stworzysz z nich nawet mini garaż dla rowerów czy wózków. Konstrukcje z plastiku są niezwykle wielofunkcyjne – chcielibyśmy uniknąć przereklamowanego zwrotu, że ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, ale… nie możemy, bo tak właśnie jest.

Obudowa śmietnika potrójna

Jeśli więc chcesz wyposażyć posesję lub dowolne miejsce w obudowę na śmietnik, poznaj ofertę QUUB. Znajdziesz w niej nowoczesne obudowy, w tym konstrukcje potrójne do składowania na przykład szkła, papieru i BIO. Zabudowy przystosowano do dowolnych konfiguracji, umieścisz na nich tabliczki, napisy, grafiki

Zauważ, jak łatwo zbudujesz czyste i zadbane miejsce na śmieci. Możesz zdecydować się na otwarty box lub wersję ze szczelną klapą, która dodatkowo ogranicza roznoszenie odoru po okolicy. Klapa stanowi także ochronę przed zawilgoceniem wnętrza, wszędobylskimi zwierzętami oraz ptakami chętnie rozdziobującymi zawartość pojemników.

Zamów obudowę na śmietnik QUUB, by cieszyć się eleganckim otoczeniem każdego dnia. Decyduj osobiście o swojej przestrzeni, kreuj ją zgodnie z własnymi poglądami. Specjaliści z QUUB dostarczą konstrukcję we wskazane przez Ciebie miejsce. Twoja rola tak naprawdę sprowadza się do wyboru obudowy i uzgodnienia szczegółów – resztę zostaw profesjonalistom!