Data wpisu

Jak zabudować śmietnik?

Śmietniki rozstawione na osiedlach, przy szkołach, urzędach czy budynkach biznesowych nie stanowią najlepszej formy ekspozycji. Można spróbować to ominąć poprzez zastosowanie estetycznych koszy bądź zdecydować się na zabudowę śmietników, kontenerów. To doskonałe rozwiązanie, które sprawi, że śmietnik stanie się ozdobą dla miejskiej przestrzeni czy ogrodu.

Spis treści:

  1. Wiaty na śmietniki
  2. Wiaty śmietnikowe
  3. Altany śmietnikowe
  4. Wiaty śmietnikowe stalowe
  5. Wiaty śmietnikowe modułowe

W poniższym artykule poznasz formy zabudowy śmietnikowej, dowiesz się, czym są wiaty śmietnikowe, altany śmietnikowe oraz jakie rodzaje wiat śmietnikowych są najpopularniejsze na rynku.

Wiaty na śmietniki

Jak wygląda budowa wiat śmietnikowych od strony prawnej? Zadaszone osłony śmietnikowe są uznawane za obiekt małej architektury, w związku z czym pozwolenie na budowę nie jest wymagane, wystarczy zgłoszenie. Należy jednak zachować odpowiednie warunki techniczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury. Co mówi to rozporządzenie?

  • Zarówno dojazd, jak i dojście do wiaty śmietnikowej powinny być utwardzone stabilnym podłożem.
  • Na terenie zabudowy jednorodzinnej jest możliwe wyznaczenie mniejszej niż ogólnej odległości od okien i drzwi do wiaty śmietnikowej do 3m, a od końca działki do 2m.
  • Standardowa odległość wiaty od budynku powinna wynosić 10m, a od działki sąsiedniej 3m. Nie jest wymagane zachowanie odległości pomiędzy wiatami działek sąsiadujących, jeśli wiaty śmietnikowe na obu działkach są położone blisko siebie.

Jak skutecznie zamaskować nieestetyczne kosze śmietnikowe? Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są wiaty śmietnikowe, które sprawią, że kosze śmietnikowe wtapiają się w tło. Wiaty śmietnikowe są produkowane w taki sposób, by dobrze wyglądały w mieście, przy biurowcu czy w ogrodzie. Sprawdźmy jakie rodzaje wiat ogrodowych wyróżniamy.

Wiaty śmietnikowe

W rynkowej ofercie wiat śmietnikowych dostępne są pojedyncze zabudowy śmietnikowe, które idealnie zasłaniają pojemniki jednomodułowe, zabudowy dwu-, trzy- i czteromodułowe. Wiaty śmietnikowe dostępne są w różnych rozmiarach, modelach, są również wykonane z różnych rodzajów materiału – zazwyczaj ze stali lub z drewna.

Altany śmietnikowe

Gotowe zabudowy czy zabudowy ręcznie robione? Jeśli chcesz stworzyć zabudowę własnoręcznie, dobrym i szybkim pomysłem jest zabudowa z palet, dodatkowo można je estetycznie przyozdobić pnączami roślin i pomalować. Można też samemu wykonać zabudowę drewnianą czy murowaną, ale wówczas taka praca wymaga większej wiedzy w tematach budowlanych. Ponadto altanka, wiata śmietnikowa nie jest drogim rozwiązaniem, warto więc polecić jej budowę profesjonalistom lub zakupić wiatę gotową.

Istotną kwestią jest również wybór miejsca, w którym wiata wraz z koszami ma się znajdować. Na małych terenach dobrze jest umieścić kosz zasłonięty wiatą tuż obok wejścia, na większych działkach wiatę można odsunąć od wejścia na wygodną odległość zarówno od wejścia, jak i od domu i ulicy.

W przypadku, umiejscowienia wiaty przy ogrodzeniu lub przy samej wnęce ogrodzenia, warto jest zbudować dojście do niej z dwóch stron, jedną od posesji, dzięki czemu możemy swobodnie wyrzucać śmieci, drugą od ulicy, żeby służby porządkowe mogły mieć swobodny dostęp do wiaty bez potrzeby wchodzenia na posesję.

Wiaty śmietnikowe stalowe

Wiaty śmietnikowe stalowe są zazwyczaj umieszczane przy blokach mieszkalnych, to standardowe rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie śmietników przed dostępem osób nieupoważnionych i przed atakiem na śmietniki ze strony bezdomnych zwierząt. Dodatkowo zadaszona stalowa wiata śmietnikowa skutecznie chroni śmieci przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i skutecznie zakrywa mało estetyczne śmietniki.

Wiaty śmietnikowe modułowe

Wiaty śmietnikowe, tak jak wcześniej zaznaczyliśmy, występują również w wersji modułowej. Dostępne są pojedyncze, podwójne, potrójne i poczwórne zabudowy, które są otwierane dla każdego z pojemników, zarówno od góry, jak i od frontu. To szczególnie chętnie wykorzystywane rozwiązanie w miejskiej przestrzeni.

Śmietniki na osiedlach

Śmietniki na osiedlach to niejednokrotnie temat, który spędza sen z powiek. Obecnie bowiem miasta dbają o estetykę budowanych osiedli, sami mieszkańcy chcą cieszyć się pięknym widokiem, zamiast patrzeć na walające się dookoła śmieci bez ładu i składu. Nic więc dziwnego, że aktualnie miast dba o zabudowę śmietników wykorzystując ku temu wiaty modułowe, stalowe, drewniane oraz specjalne altany śmietnikowe. Jeśli jesteś osobą decyzyjną i szukasz doskonałej altany śmietnikowej na nowo budowane osiedle – koniecznie sprawdź to, co oferuje nasza firma!

Zabudowa śmietników

Śmietnik nie jest niczym przyjemnym ani ciekawym, jednak koniecznością jest jego odpowiednie zaprojektowania i zaplanowanie, by każdy mieszkaniec osiedla mógł cieszyć się estetycznym widokiem, bez walających się byle gdzie śmieci. Zabudowa śmietników jest aktualnie na porządku dziennym. Nowe osiedla, które są planowane, pod uwagę biorą wyłącznie zabudowane śmietniki, dodatkowo zamykane na klucz, aby tylko i wyłącznie mieszkańcy mieli do nich dostęp, a przy okazji by zwierzęta nie dobierały się do odpadów.

Śmietnik w ogrodzie

Chcesz ustawić swój śmietnik w ogrodzie, jednak boisz się, że będzie odstraszał? Wcale nie musi – wystarczy, że dobrze go zabudujesz. Możesz użyć swoich umiejętności i wymyślić ciekawy pomysł na śmietnik ogrodowy, ale z drugiej strony możesz postawić na gotowe pomysły z naszej strony quub.pl. Oferujemy wysokiej jakości zabudowy śmietników, które prezentują się doskonale zarówno na standardowych osiedlach, na osiedlach apartamentowców, jak i w ogrodach czy parkach. Oferta odpowiada na potrzeby każdego klienta!

Śmietniki na osiedlach

Na osiedlach mieszkaniowych śmietniki to niezbędna rzecz. Są potrzebne, aby mieszkańcy mogli wynosić odpady ze swoich domów. Śmietniki na osiedlach służą wielu ludziom, dlatego powinno się o nie dbać jak najlepiej. Niestety, nie każdy potrafi się do tego dostosować. Nic więc dziwnego, że większość śmietników obecnie jest zabudowanych. Dzięki temu zwierzęta nie roznoszą śmieci, a do wnętrza dostaną się tylko osoby, które mają odpowiedni kluczyk. Śmietniki osiedlowe mogą być również doskonałą dekoracją przestrzeni.

Wiata na śmieci

Interesuje Cię wiata na śmieci z naszego sklepu? Donosimy, że nasza oferta obejmuje wiaty śmietnikowe stalowe, modułowe oraz drewniane. Tak rozbudowany asortyment to spore możliwości dla architektów, dla inwestorów oraz mieszkańców osiedli. Tego rodzaju mała architektura jest bardzo potrzebna, ponieważ doskonale maskuje miejsca, gdzie wyrzuca się śmieci, a przy okazji fantastycznie wpasowuje się w nowoczesną architekturę mieszkaniową i publiczną. Zrób to dobrze i sprawdź nasze wiaty, w których skryją się kubły na śmieci.